Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Praca socjalna

Szczegóły
Kod PSC-2-S-P
Jednostka organizacyjna Wydział Ochrony Zdrowia
Kierunek studiów Praca socjalna
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 35
Godziny otwarcia sekretariatu piel@pwste.edu.pl
Adres WWW https://www.pwste.edu.pl/wydzialy/ochrona-zdrowia/studenci-pracy-socjalnej-ii-stopnia/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Opis kierunku

Praca dla drugiego człowieka daje Ci dużo satysfakcji? Chcesz profesjonalnie pomagać osobom potrzebującym? Wybierz Pracę socjalną na studiach II stopnia w PANS i poszerz swoje kwalifikacje zdobywając tytuł magistra.

Zadania, jakie stoją przed jednostkami pomocy społecznej sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu pracy socjalnej. Jeśli interesuje Cię fachowa pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, wsparcie osób niesamodzielnych, to praca socjalna jest dla Ciebie. Jest to kierunek adresowany do absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich, a także magisterskich usytuowanych w dziedzinach kształcenia w zakresie nauk humanistycznych, społecznych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Podczas studiów, oprócz wiedzy z zakresu psychologii, socjologii i filozofii, zdobędziesz również wiedzę oraz specjalistyczne umiejętności m.in. z zakresu: metod pracy socjalnej, systemu prawnego pomocy społecznej, zarządzania w pomocy społecznej oraz superwizji w pracy socjalnej. Absolwenci uzyskają wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji zadań związanych z diagnozą sytuacji i zjawisk, będących przyczyną trudnego położenia, marginalizacji oraz wykluczenia


Informacja dla kandydatów

Ubiegający się o przyjęcie na studia powinien posiadać kompetencje cyfrowe umożliwiające przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego oraz realizację kształcenia z wykorzystaniem technologii informacyjnych, w tym także kształcenia na odległość.

Zasady przyjęcia

O przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek Praca socjalna mogą ubiegać się kandydaci, którzy ukończyli studia wyższe usytuowane w dziedzinach kształcenia w zakresie nauk humanistycznych, społecznych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Przyjęcie na studia następuje na podstawie:
1) wyników konkursowego postępowania rekrutacyjnego,
2) średniej ocen, uzyskanej podczas odbytych studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (wyliczonej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku),
3) zgodności lub pokrewieństwa kierunku ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia - jeśli kandydat ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku praca socjalna otrzymuje dodatkowo 1 punkt. W przypadku ukończenia kierunku pokrewnego, tj.: nauki o polityce, nauki o polityce publicznej, nauki o rodzinie, pedagogika, pielęgniarstwo, psychologia, socjologia Dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia w drodze decyzji określi szczegółowe zasady realizacji różnic programowych.

Podstawą ustalenia miejsca na liście rankingowej dla kierunku Praca socjalna studiów drugiego stopnia jest wskaźnik rekrutacji P, obliczony według wzoru:
P = M x 100 + D x 100
       P – liczba punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym.
       M – średnia z toku studiów obliczona do drugiego miejsca po przecinku.
       D – dodatkowy punkt za ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku praca
               socjalna.
Maksymalna liczba punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym wynosi 600 punktów.

Wymagane dokumenty

  1. Ankieta osobowa zgłoszenia kandydata (wydrukowana po dokonaniu elektronicznej rejestracji kandydata w tym serwisie).
  2. Kopia dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich poświadczona przez Uczelnię (oryginał do wglądu) (z wyjątkiem absolwentów PANS w Jarosławiu).
  3. Kopia suplementu do dyplomu (oryginał do wglądu) (z wyjątkiem absolwentów PANS w Jarosławiu).
  4. Zaświadczenie z ukończonej szkoły wyższej o uzyskanej średniej ocen ze studiów, wyliczoną z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (z wyjątkiem absolwentów PANS w Jarosławiu).
  5. Opłata rekrutacyjna (85 złotych) wniesiona na konto wskazane przez uczelnię.
  6. Zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza medycyny pracy (skierowanie na badania będzie do pobrania w serwisie IRK po zapisaniu się na kierunek). Zaświadczenie lekarskie nie jest wymagane w procesie rekrutacji ale należy je złożyć do Działu Obsługi Studentów nie później niż do 30.09.2024 r.