Praca socjalna


W mocy od: 8 maja 2020

Zasady kwalifikacji

Informacja dla kandydatów

Ubiegający się o przyjęcie na studia powinien posiadać kompetencje cyfrowe umożliwiające przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego oraz realizację kształcenia z wykorzystaniem technologii informacyjnych, w tym także kształcenia na odległość.

Zasady przyjęcia

O przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek Praca socjalna mogą ubiegać się kandydaci, którzy ukończyli studia wyższe usytuowane w dziedzinach kształcenia w zakresie nauk humanistycznych, społecznych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Przyjęcie na studia następuje na podstawie:
1) wyników konkursowego postępowania rekrutacyjnego,
2) średniej ocen, uzyskanej podczas odbytych studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (wyliczonej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku),
3) zgodności lub pokrewieństwa kierunku ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia - jeśli kandydat ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku praca socjalna otrzymuje dodatkowo 1 punkt. W przypadku ukończenia kierunku pokrewnego, tj.: nauki o polityce, nauki o polityce publicznej, nauki o rodzinie, pedagogika, pielęgniarstwo, psychologia, socjologia Dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia w drodze decyzji określi szczegółowe zasady realizacji różnic programowych.

Podstawą ustalenia miejsca na liście rankingowej dla kierunku Praca socjalna studiów drugiego stopnia jest wskaźnik rekrutacji P, obliczony według wzoru:
P = M x 100 + D x 100
       P – liczba punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym.
       M – średnia z toku studiów obliczona do drugiego miejsca po przecinku.
       D – dodatkowy punkt za ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku praca
               socjalna.
Maksymalna liczba punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym wynosi 600 punktów.

Wymagane dokumenty

  1. Ankieta osobowa zgłoszenia kandydata (wydrukowana po dokonaniu elektronicznej rejestracji kandydata w tym serwisie).
  2. Kopia dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich poświadczona przez Uczelnię (oryginał do wglądu) (z wyjątkiem absolwentów PANS w Jarosławiu).
  3. Kopia suplementu do dyplomu (oryginał do wglądu) (z wyjątkiem absolwentów PANS w Jarosławiu).
  4. Zaświadczenie z ukończonej szkoły wyższej o uzyskanej średniej ocen ze studiów, wyliczoną z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (z wyjątkiem absolwentów PANS w Jarosławiu).
  5. Opłata rekrutacyjna (85 złotych) wniesiona na konto wskazane przez uczelnię.
  6. Zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza medycyny pracy (skierowanie na badania będzie do pobrania w serwisie IRK po zapisaniu się na kierunek). Zaświadczenie lekarskie nie jest wymagane w procesie rekrutacji ale należy je złożyć do Działu Obsługi Studentów nie później niż do 30.09.2024 r.