Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Zarządzanie

Szczegóły
Kod ZRZ-2-N-P
Jednostka organizacyjna Wydział Ekonomii i Zarządzania
Kierunek studiów Zarządzanie
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 85
Czas trwania 4 semestry
Adres WWW http://www.pwste.edu.pl/instytuty/ekonomia-i-zarzadzanie/studenci-zarzadzania/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Opis kierunku

Wyznaczasz sobie cele i konsekwentnie je realizujesz? W działaniu wykazujesz cechy lidera – jesteś charyzmatyczny i zorganizowany? Jeśli widzisz siebie na stanowisku kierowniczym, Zarządzanie to kierunek, dzięki któremu dotrzesz na szczyt. Jak wynika z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Zarządzanie to jeden z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Zainteresowanie tą dziedziną jest niezwykle duże, ponieważ jego ukończenie daje szerokie możliwości. Co więcej, jest to kierunek interdyscyplinarny, który kumuluje wiedzę ekonomiczną, społeczną oraz prawną. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę dotyczącą procesów zachodzących w organizacjach. Dowiesz się, jak diagnozować, a co najważniejsze - rozwiązywać napotykane problemy. Nauczysz się szybkiego podejmowania decyzji, jednocześnie rozważając możliwe ryzyko. W trakcie zajęć rozwiniesz także praktyczne umiejętności: pracy w zespole, negocjacji, skutecznego komunikowania oraz perswazji. Studia na tym kierunku mogą być szczególnie cenne dla tych, którzy już pracują lub wkrótce zamierzają pełnić funkcje kierownicze w firmach i administracji publicznej.


Informacja dla kandydatów

Ubiegający się o przyjęcie na studia powinien posiadać kompetencje cyfrowe umożliwiające przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego oraz realizację kształcenia z wykorzystaniem technologii informacyjnych, w tym także kształcenia na odległość.

Zasady przyjęcia

Przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek Zarządzanie następuje na podstawie wyników konkursowego postępowania rekrutacyjnego:

  1. średniej ocen ze studiów wyższych uzyskanych podczas odbytych studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (wyliczonej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku),
  2. zgodności lub pokrewieństwa kierunku ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia.

W przypadku, gdy kierunek ukończonych studiów:

  1. jest zgodny z kierunkiem studiów drugiego stopnia, wówczas kandydat otrzymuje dodatkowo dwa punkty,
  2. jest pokrewny kierunkowi studiów drugiego stopnia, wówczas kandydat otrzymuje dodatkowo jeden punkt,
  3. nie jest ani zgodny, ani pokrewny kierunkowi studiów drugiego stopnia, wówczas kandydat nie otrzymuje dodatkowych punktów.

Dyrektor instytutu w drodze zarządzenia, określa aktualne zasady, zgodność lub pokrewieństwo kierunku ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia oraz szczegółowe zasady realizacji różnic programowych.

Podstawą ustalenia miejsca na liście rankingowej dla kierunku Zarządzanie studiów drugiego stopnia jest wskaźnik rekrutacji P, obliczony według wzoru:

P = M x 100 + D x 100

P - liczba punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym.

M - średnia z toku studiów obliczona do drugiego miejsca po przecinku.

D - dodatkowe punkty.

Maksymalna liczba punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym wynosi 700 punktów.

W przypadku, gdy kandydat ukończył studia na innym kierunku i nie osiągnął wymaganych efektów  kształcenia, będzie zobowiązany do uzupełnienia różnic programowych z zakresu studiów pierwszego stopnia w terminie ustalonym przez dyrektora instytutu.

Wymagane dokumenty

  1. Ankieta osobowa zgłoszenia kandydata (wydrukowana po dokonaniu elektronicznej rejestracji kandydata w tym serwisie).
  2. Kopia dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich poświadczona przez Uczelnię (oryginał do wglądu) (z wyjątkiem absolwentów PANS w Jarosławiu).
  3. Kopia suplementu do dyplomu (oryginał do wglądu) (z wyjątkiem absolwentów PANS w Jarosławiu).
  4. Zaświadczenie z ukończonej szkoły wyższej o uzyskanej średniej ocen ze studiów, wyliczoną z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (z wyjątkiem absolwentów PANS w Jarosławiu).
  5. Opłata rekrutacyjna (85 złotych) wniesiona na konto wskazane przez uczelnię.